Jak przygotować się do sesji dziecięcej

Jak przygotować dziecko do sesji noworodkowej | Jak przygotować dziecko do sesji rodzinnej | Jak przygotować się do sesji dziecięcej | Poradnik | Porady dla rodziców
Najczęściej zadawane pytania | Pytania i odpowiedzi dotyczące sesji noworodkowej | FAQ
 

Sesje noworodkowe, niemowlęce, dziecięce i sesje rodzinne są wyjątkową fotograficzną pamiątką z beztroskiego czasu Państwa pociech, skarbów i aniołków. Zdjęcia dziecięce to szczególny rodzaj fotografii, to dziecko nadaje rytm sesji, a efekty w dużej mierze zależą od współdziałania rodzica i fotografa. Każdą sesję traktuję indywidualnie, nie wprowadzam standardów, stawiam na jakość a nie na ilość.
Fotografuję kilkudniowe noworodki i niemowlęta samodzielnie siedzące, fotografuję raczkujące i stawiające pierwsze kroki dzieci, w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz nastolatki. Sesje zdjęciowe wykonuję w studio lub Państwa mieszkaniu lub w plenerze (łąki, pola, tereny wiejskie, uliczki miasta, plac zabaw, miejsce spacerów dziecka, itp.) możliwe są też sesje łączone (np. plener i mieszkanie).
Sesja zdjęciowa powinna być szczegółowo omówiona, dlatego wskazane jest rozmowa telefoniczna, która pozwala mi poznać Państwa oczekiwania, wytwarza swobodną atmosferę, która procentuje na sesji.
 
Fotografia noworodkowa
 
Sesje noworodkowe odbywają się pomiędzy 5 a 14 dniem, maksymalnie 21 dniem po urodzeniu dziecka. Sesje noworodkowe wykonuję w studio fotograficznym w Bydgoszczy, 7 dni w tygodniu, najczęściej o godzinie 9 rano. Fotograficzne atelier jest przystosowane dla najmłodszych modeli, jest odpowiednia temperatura, spokój, kącik do przewijania, kanapa do odpoczynku dla rodziców, kuchnia i toaleta, ubranka i rekwizyty do sesji.
Najczęściej sesja trwa od 2 do 4 godzin, ale jej długość wyznacza zamówiony wariant sesji i nastrój dziecka w danym dniu.
 
Jeszcze przed urodzeniem dziecka zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego, omówienia szczegółów sesji, wstępnej rezerwacji terminu, wstępnej bo natura czasami bywa trudna do przewidzenia i poród może odbyć się przed wyznaczonym terminem lub po terminie.
Ostateczny, czyli 100% termin sesji noworodkowej ustalam z Państwem po przyjściu na świat dziecka, jeśli jesteście Państwo zdecydowaniu na sesję w moim studio proszę o kontakt telefoniczny, wybierzemy wspólnie datę sesji. Im wcześniej odbędzie się sesja tym lepiej. Każdy kolejny dzień sprawia, że maluszek coraz mniej śpi, jest mniej elastyczny, coraz bardziej czujny podczas układania do zdjęć, a wykonanie doskonałych kadrów jest trudniejsze. Dziecko pomiędzy 5 a 14 dniem na ogół głęboko śpi, jest skulone prawie jak w brzuszku mamy, nie jest jeszcze ciekawe świata, można je łatwiej układać do zdjęć w koszyczki, skrzyneczki i wiaderka.
 
Wykonuję również noworodkowe sesje rodzinne czyli fotografuję dziecko z mamą, dziecko z tatą, dziecko ze starszą siostrzyczką lub braciszkiem, wspólne zdjęcia z rodzicami. Jeśli na sesji będzie obecne starsze rodzeństwo, proszę o taką informację przed sesją, konieczna jest opieka drugiego rodzica, babci lub innego opiekuna. Wspólne zdjęcia wykonujemy na początku lub na końcu sesji. Sesja trwa kilka godzin, starsze dziecko poza ujęciami przez taki długi czas będzie zniecierpliwione, dlatego spędzi czas z drugim rodzicem, tak aby 100% uwagi mamy dziecka i fotografa było skupione na noworodku.
 
Ubiór rodziców
Ubranie rodziców powinno być wygodne, warto też zabrać dodatkowe, zapasowe ubranie jeśli ulegnie zabrudzeniu, trzymając dziecko przydarzy się to coś…
Przygotowując się do sesji rodzinnej czyli mama z dzieckiem, tata z dzieckiem, rodzice z dzieckiem i jeśli jest to z rodzeństwem warto pomyśleć o przynajmniej jednnej wspólnej stylizacji, która będzie spójna kolorystycznie, bez ostrych tonacji kolorów i bez bardzo wzorzystych nadruków. Służę radą i pomocą również w tym zakresie.
 
Akcesoria i Rekwizyty do sesji noworodkowej
Podczas sesji dziecięcej są do dyspozycji setki ubranek, rekwizytów i dodatków fotograficznych dla dziewczynek i dla chłopców.
 
Obuwie rodziców
Przed sesją zmieniamy obuwie, mogą to być buty sportowe np. tenisówki, domowe laczki lub inne domowe bambosze lub po prostu skarpety.
 
Dodatkowe informacje
Na sesję proszę zabrać kilka pampersów, pieluszkę tetrową, chusteczki nawilżane, kocyk do otulenia dziecka, jeśli posiadacie Państwo szumisia i smoczek.
Warto unikać umawiania się na sesję po szczepieniach, w czasie przeziębień dziecka lub krótko po oraz w czasie innych sytuacji, które są niepokojące dla dziecka.
 
Zdjęcia – zgoda rodziców
Moje fotografie to moja wizytówka. Zdjęcia pozwalają mi prezentować twórczość jako portfolio i promować moją działalność fotograficzną. Przed sesją dziecięcą ustalam z rodzicami czy kilka wybranych zdjęć może znaleźć się na mojej stronie www i podpisuję umowę w tym zakresie: zgoda rodziców na umieszczenie zdjęć dziecka na stronie internetowej. Jeśli nie życzycie sobie Państwo na umieszczenie zdjęć dziecka na mojej stronie, proszę o taką informację podczas umawiania się na sesję.
 
Sesje niemowlęce i sesje dziecięce
Sesje niewowlęce wykonuję od 7 miesiąca życia dziecka, kiedy dziecko siedzi już samodzielnie. Wykonuję również sesje starszych dzieci: rocznych, dwulatków, trzylatków w studio i w plenerze. Wariant odpowiedni dla Państwa a przede wszystkim dla dziecka ustalam podczas rozmowy telefonicznej. Każde dziecko jest inne – dlatego przebieg sesji uzgadniamy indywidualnie. Godzinę rozpoczęcia sesji wyznacza dziecko – a właściwie funkcjonowanie dziecka. Dziecko na sesji musi być: po pierwsze wyspane, po drugie wyspane i po trzecie wiadomo. Sesja powinna sie rozpocząć po przebudzeniu dziecka z drzemki lub krótko po przebudzeniu; jest to bardzo ważne bo czasami przyjeżdżacie Państwo z odległych okolic i dziecko przyjeżdża na sesję markotne. Na sesje zapraszam cierpliwych rodziców, zwłaszcza jeśli sesja jest trudna i modelka czy model mają trudny dzień 🙂. Na sesje niemowlęce i dziecięce przywozicie Państwo ubranka dziecka 3- 5 różnych wariantów w pastelowych ciepłych kolorach, raczej bez wzorzystych nadruków. Na sesji w studio jest ciepło, dlatego odpowiednie są ubranka z kolekcji wiosennych i letnich, np. stopki mogą być odkryte. Na sesję niemowlęcą i dziecięcą można zabrać dla dziecka ulubioną przekąskę, praca modelek i modeli nie jest łatwą i dzieci bywają głodne. Na sesję możecie Państwo zabrać ulubionego pluszaka dziecka, ulubioną maskotkę, poduszkę czy inny rekwizyt dla dziecka. Jeśli sesja niemowlęca czy dziecięca ma być połączona z sesją rodzinną czyli ujęcia z tatą, mamą – zabierzcie Państwo dla siebie 1-3 ubrania wygodne, stonowana kolorystyka, pastelowe kolory – ubrania rodziców nie przesadnie eleganckie typu garnitury. Warto kwestię ubioru rodziców omówić przed sesją z fotografem.
 
Najczęściej zadawane pytania:
 
Jak długo trwa sesja dziecięca?
Sesje noworodkowe, niemowlęce, dziecięce i rodzinne trwają najczęściej 2-4h. Czas sesji tak naprawdę wyznacza dziecko i jego nastroje. Sesja odbywa się bez pośpiechu, musi być czas na karmienie i drzemki dziecka.
Jak przygotować się do sesji dziecięcej?
Informacje jak przygotować się do sesji dziecięcych i rodzinnych znajdziecie Państwo tutaj: jak przygotować się do sesji dziecięcej
Czy można zamówić sesję dziecięcą w prezencie?
Dziecięca sesja zdjęciowa to oryginalny prezent na każdą okazję. Więcej o upominkowych sesjach : http://www.fotoprimo.com.pl/sesja-fotograficzna-w-prezencie
Kiedy następuje płatność za usługę?
Zapłata za sesję następuje przy odbiorze zdjęć.
Kiedy wykonuję sesje dziecięce?
Sesje dziecięce wykonuję 365 dniu w roku i 7 dni w tygodniu. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu. Sesje noworodkowe rozpoczynam w godzinach poranno dopołudniowych aby zdjęcia odbyły się przy świetle dziennym
Gdzie się odbywają sesje fotograficzne?
Zdjęcia studyjne wykonuję w moim atelier w Bydgoszczy, adres i mapka dojazdu znajdują się tutaj: studio fotograficzne. Dziecięce sesje plenerowe i sesje okolicznościowe wykonuję na terenie całego województwa kujawsko pomorskiego.
Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?
Najczęściej zdjęcia przygotowuję w terminie do 5 tygodni po zakończeniu sesji, w zależności od aktualnej ilości zleceń.
Kiedy jest najlepszy czas na wykonanie sesji noworodkowej?
Sesje noworodkowe najczęściej wykonuje się między 5 a 14 dniem życia dziecka. W tym okresie dziecko na ogół dużo śpi, sen jest głęboki i możliwe jest ułożenie maluszka idealne pozy noworodkowe. Przez pierwsze dwa tygodnie maluszek jest jeszcze zwinięty w kłębuszek, przyjmując pozy embrionalne jak w brzuszku mamy.
Wyjątkowo przyjmuję na sesje noworodki od 21 dnia jeśli wcześniej nie było takiej możliwości. 3 tygodniowy noworodek jest już mniej spokojny, dlatego niektóre ułożenia dziecka nie są możliwe a sesja trwa dłużej.
Kiedy zarezerwować termin sesji?
W czasie ciąży warto zapoznać się z ofertą sesji noworodkowej i omówić szczegóły sesji z fotografem. Gdy maluszek pojawi się na świecie proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny w celu ustalenia pewnego terminu sesji noworodkowej, konkretnego dnia i godziny.
Jakim sprzętem wykonuję sesje dziecięce?
Na sesjach noworodkowych, dziecięcych, rodzinnych oraz okolicznościowych (np fotografia chrztu) fotografuję pełnoklatkowymi aparatami marki Nikon, z optyką o stałej ogniskowej.
Ile zdjęć otrzymuję po sesji, czy mogę otrzymać również zdjęcia nieobrobione?
Przed sesją uzgadniamy wielkość sesji tj. ilość ujęć i stylizacji. Na sesji możemy wykonać większą liczbę ujęć. Po zakończonej sesji przedsyłam Państwu wyselekcjonowane, najlepsze ujęcia z sesji do wyboru/zamówienia, są to zdjęcia nieobrobione (miniaturki), które po Państwa wyborze poddam obróbce. Wybieracie Państwo ilość zdjęć z podstawowego pakietu, dodatkowe zdjęcia poza pakietem są płatne. Nie przekazuję nieobrobionych zdjęć.
W jakiej rozdzielczości przekazuję zdjęcia na płycie?
Zdjęcia przekazuję na płycie DVD z nadrukiem w etui. W dwóch folderach: zdjęcia w pełnej rozdzielczości bez logo oraz miniatury zdjęć sygnowane logo do swobodnego zamieszczenia fotografii w sieci np. na portalach społecznościowych.
 
Jeśli pojawią się inne pytania, proszę o kontakt:

e-mail: fotoprimo@fotoprimo.pl

tel. +48 787 15 25 76

Serdecznie zapraszam!

  

CATEGORY Dziecko

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress